HP EliteBook 850: Ultrabook ważący mniej niż 2 kg

Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia było, że laptop o przekątnej ekranu 15,6″ może ważyć mniej niż 2 kg. Dzisiaj, choć wcale nie jest to standardem, przy odpowiednim budżecie na taki luksus możemy sobie

Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia było, że laptop o przekątnej ekranu 15,6″ może ważyć mniej niż 2 kg. Dzisiaj, choć wcale nie jest to standardem, przy odpowiednim budżecie na taki luksus możemy sobie pozwolić. Do takich urządzeń idealnie wpisuje się HP EliteBook 850, który dotychczas ukazał się w 7 zróżnicowanych pod względem wyglądu i podzespołów edycjach. Dzisiaj zajmiemy się trzema najnowszymi wersjami, wciąż do nabycia w większości salonów.

EliteBook 850 – 4 rdzenie, Thunderbolt i matryca IPS

HP EliteBook 850 nawet w przypadku 4 generacji specyfikację ma przyzwoitą. Nie zetkniemy się tutaj z kiepskimi matrycami, przestarzałymi portami i nieaktualną technologią. Producent zadbał o to, aby ekran posiadał szerokie kąty widzenia, mocny kontrast i mógł wyświetlać obraz w najwyższych dostępnych rozdzielczościach (FHD lub 4K). Lepsze ekrany dostępne w ofercie świetnie odwzorowują paletę barw sRGB.

W kwestii użytkowej pomocne okazują się takie udogodnienia jak podświetlenie klawiatury, elegancki touchpad, wygodne podparcie, dwa wbudowane mikrofony oraz łączność LAN. Mobilne komputery kompatybilne są ze stacjami dokującymi HP UltraSlim Docking Station.

Porty urządzeń zmieniały się na przestrzeni kolejnych generacji. Oczywiście najstarszy zestaw portów posiada HP EliteBook 850 G4, nadal mamy tu złącze VGA. W najnowszej odsłonie mamy szansę skorzystać z łączności NFC i portu Thunderbolt. Wszystkie modele posiadają po 2 – 3 porty USB 3.0/3.1.

HP EliteBook 850 to także mocna specyfikacja, której podstawę stanowią procesory Intel Core i zintegrowane z nimi karty graficzne HD/UHD Graphics 620. W zależności od danej generacji do wyboru mamy zróżnicowaną ilość pamięci RAM oraz przestrzeni dyskowej. W G4 min RAM to 4 GB, max to 32 GB w 2 gniazdach (2133 MHz); w g5 i g6 to min 8 GB, max 32 GB w 2 gniazdach (2400 MHz). Przestrzeń dyskowa w G4 składa się jednego lub dwóch dysków (SSD/SSD + HDD), w G5 i G6 z samego dysku SSD (256/512/1024 GB).

Obraz rawpixel z Pixabay